Nízké příjmy a hypotéka

Spousta lidí se diví tomu, jak je možné, že ještě někdo v dnešní době bydlí v pronájmu nebo u rodičů? Jak to, že si nevezmou hypotéku? Důvodů může být spousta. Třeba, že se nechtějí vázat, dům rodičů bude nakonec jejich, chtějí si vyzkoušet společné bydlení s partnerem nebo partnerkou nejdřív pronájmu, a nakonec asi ta nejčastější možnost a to, že na hypotéku prostě nedosáhnou svými příjmy nebo kvůli záznamu v registrech dlužníků.

U té třetí možnosti vzniká ten největší problém, když jdete žádat o hypotéku do banky. Jakmile zjistí, že na výši hypotéky nemáte dostatek peněz nebo vyskočí na ně poskvrněný registr dlužníků, tak vám nepůjčí ani korunu.

Smutní však být vůbec nemusíte, protože na trhu jsou kromě bankovních možností ještě ty nebankovní. A produkty jako třeba hypotéka bez doložení příjmu.

Jednoduše v tomto případě svoje příjmy dokládat nemusíte a nezáleží ani na jejich výši, takže projde i ta minimální varianta. Důležité je splnění podmínky, a to ručení nemovitostí.

Celková výše částky, kterou si chcete půjčit, nezáleží pouze na tom vašem požadavku, ale také na hodnotě zastavované nemovitosti. Z té hodnoty se půjčuje maximální možná částka od 50 %. A opět jde o individuální podmínky konkrétní společnosti. Takže i tady máte možnost vybírat si podle svých představ.

Další výhodou této hypotéky je vyřízení online formou. Nemusíte nikam cestovat a svoji žádost odešlete diskrétně třeba i o půlnoci. Zachováte si svoje soukromí a v případě zamítnutí nikdo o vás vědět nebude, takže se vyhnete šrámům na duši.

Většinou již do 24 hodin znáte odpověď a v průběhu několika málo dní máte peníze na účtu. Samozřejmě, že až po podepsání všech potřebných náležitostí. A ty si je potřebné důkladně prostudovat, protože i když nemusíte dokládat patřičné dokumenty, pořád ručíte svým majetkem a často majetkem celé rodiny.