Hypotéka na družstevní byt

Získat byt v osobním vlastnictví není vůbec levná záležitost a často jde do milionu korun. Vysoká hypotéka je následně zdrojem nemalých finančních problémů, a proto spousta lidí sen o vlastním bytě nebo domě raději oželí.

Naštěstí jsou i jiné možnosti, jak si zajistit střechu nad hlavou a o to se může postarat například hypotéka na družstevní byt.

Banky však mají přísně podmínky, takže financování družstevního bytu hypotékou je možné pouze zástavou jiné nemovitosti, kombinací více úvěrů, čím se následné splátky několika úvěrů můžou značně prodražit. A také je tady fakt, že požadují vysoké příjmy a čistý registr dlužníků.

Pokud si tedy nechcete život příliš komplikovat, tak je nejlepší sáhnout po hypotéce u nebankovní společnosti, která poskytuje úvěr přímo na odkoupení podílu na družstevní byt. Jedině nebankovní společnosti nabízejí možnost ručení družstevním bytem. Samozřejmě za předpokladu, že s tím bude souhlasit bytové družstvo.

Dokonce společnosti nabízejí i možnost zafixování a splatnost až na 30 let. V případě, že byste se dostali do potíží se splátkami, tak okamžitě kontaktujte danou nebankovní společnost a situaci co nejdříve řešte. Druhá šance se získává velice těžko. Právě proto je důležité si svoje možnosti a předpoklady dobře promyslet a nepouštět se do něčeho co byste finančně nemuseli zvládnout.

K tomuto druhu hypotéky je dokonce možné obvykle uzavřít i pojištění jako prevence na nečekané situace. Takže třeba na dlouhodobou nemoc, ztrátu zaměstnání a podobně. Snížíte tím riziko, že nebudete schopni svůj závazek splácet.

V každém případě je tento druh hypotéky obvykle v nižší částce než klasická hypotéka, protože podíly na družstevních bytech jsou mnohem levnější záležitost.

Následně byt převedete do osobního vlastnictví a bude i vám říkat pane.