Nedosáhli jste na hypotéku v bance?

Není divu. Banky totiž čím dál tím víc zpřísňují podmínky pro získání nejen hypoték, ale jakýchkoliv úvěrů. Je to dáno především tím, že spousta klientů má potíže se splácením a taková situace jim značně komplikuje život, co vede až k exekucím.

Pokud však víte, že schopni splácet jste, tak vám může pomoct ještě nebankovní hypotéka.

Dostat se k ní bývá mnohem jednodušší než v bance, protože podmínky pro získání nebývají tolik přísné. Mnoho společností nepožaduje doložení příjmů či příjmy vysoké, nelustrují registry dlužníků, ve kterých může často jít o pouhý malý rest z minulosti. Podmínkou zůstává zástava nemovitosti.

Výše částky, kterou si můžete půjčit, závisí od tržní ceny nemovitosti a obvykle je možné půjčit 50 až 75 %. Některé společnosti poskytují i více, ale záleží pak na dalších podmínkách, které jsou individuální. Snadné získání hypotéky může být podmíněné také vyšším úrokem.

Doba splatnosti je, tak jako i u bank, na maximálně 30 let. Doba vyřízení hypotéky je také výrazně kratší, než to bývá u bankovních společností, a dokonce i s možností vyřízení online. Proto se tyto hypotéky těší čím dál větší oblibě.

Není vyloučena ani možnost předčasného splacení a často zcela bez sankcí. Pozor si však při vyřizování dejte na to, o jakou společnost se jedná, jestli po vás nepožadují poplatky předem, jak mají nastavené podmínky ve smlouvě, jaké splátky byste měli splácet a jakou výši úroku a RPSN se jedná a podobně. Zvažte také to, jestli opravdu máte pevnou půdu pod nohama schopnost splácet, protože můžete velice snadno o nemovitost přijít. Proto si důkladně přečtete všechno dřív, než podepíšete.

Snadné získání hypotéky totiž může být podmíněné vyšším úrokem a poplatky, čím se vám takový úvěr výrazně prodraží. Vždy záleží na individuálních podmínkách jednotlivých společností.